ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10717690
*
nr 1071 7690
Spegel
barockstil, 67x60
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 18:27:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 18:55:34
1
Vinnande bud
28/11 15:54:47
2
200 kr
28/11 15:54:47
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1071 7690
Spegel
barockstil, 67x60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 18:55:34 | 1 | Vinnande bud |
28/11 15:54:47 | 2 | 200 kr |
28/11 15:54:47 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29